Instructor
Yücel Tekin

Dr. Öğr. Üyesi Yücel TEKİN 

Robotum Bilişim Teknolojileri Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi kurucusu Yücel Tekin, OSTIM Tekinik Üniversitesi Yazılım Mühendisliği İngilizce Bölümünde Dr. Öğretim Üyesidir. 

Yönetim lisans derecesini (1991) Kara Harp Okulu, bilgisayar mühendisliği lisans derecesini (1998) Ege Üniversitesinden almıştır. Yüksek lisansını (2007) “Ders yönetimi bilgi sistemi destekli web tabanlı öğretimin kursiyerlerin akademik başarılarına ve web tabanlı öğretime yönelik tutumlarına etkisi” konulu tezi ile Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde tamamlamıştır. Doktora derecesini de Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünden “Matematik öğretiminde robotik etkinliklerin öğrencilerin derse yönelik güdülenme, tutum ve başarılarına etkisi ve bir eğitim ortamı önerisi” konulu çalışması ile almıştır.

Bilişimi ağları alanında dünyanın en prestijli eğitimlerini veren Cisco Yerel Akademisinin 2003 yılında kamusal alanda ilk kez kurulmasına öncülük etmiştir.  Kamusal alanda kurulan ilk Cisco Yerel Akademisinde 2003-2012 yılları arasında resmi iletişim sorumlusu ve Cisco eğiticisi olarak görev yapmıştır. Bu dönemde Cisco tarafından eğitimde 10 yıllık hizmet ödülünü almıştır. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde 2012-2015 yılları arasında bilgi sistemlerini yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2015-2019 yılları arasında Atılım üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörlüğü görevini yürütmüştür.

Robotik kodlama alanında 2010 yılından bu yana eğitici eğitimleri ve dersler vermektedir. Geliştirmiş olduğu robotik eğitim sistemi, danışmanlık yaptığı özel kolejlerde ve Güney Afrika Cumhuriyeti, Amerika ve Kanada gibi ülkelerde çeşitli okul ve okul zincirlerinde uygulanmaktadır. Robotik kodlama alanında dünya çapında çok popüler ve etkili olan First Lego Lig – FLL ve World Robot Olimpiyad – WRO yarışmalarına takımlar hazırlayarak katılım sağlamıştır. Yetiştirdiği takımlar ile bu yarışmalarda Türkiye birinciliği kadar uzanan dereceler kazanmış ve Dünya turnuvalarında Türkiye’yi temsil etme başarısını elde etmiştir. Çin’de düzenlenen WARC-2019’da takımıyla katıldığı WRO-Kurallı kategoride üçüncülük ödülü kazanmış ve yine WRO tarafından 2019 yılında ilk kez düzenlenen online robotik kodlama yarışmasında takımıyla ülkemize Dünya Şampiyonluğu kazandırmıştır

Verdiği Eğitimler

(5 Yorum)

Robotik Kodlama Eğitimi

  • 100 Saat
  • Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler

Çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, el becerisinin gelişimi, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor.

Erken Yaşta Robotik Kodlama Eğitimi

  • 68 Saat
  • Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Eğitimler

Bu eğitim; Robotik Kodlama Alanında dünya çapında başarılara sahip olan Bilgisayar Mühendisi ve Eğitmen Yücel Tekin tarafından sunulmaktadır. Kendi çocuğunun gelişimine katkıda bulunmak isteyen veliler, öğrenciler, öğretmenler, hobi olarak robotik kodlama eğitimi öğrenmek isteyenler, okuma yazması olan herkes eğitime katılım sağlayabilir.

Arduino İle Akıllı Cihaz Tasarımı Eğitimi

  • 60 Saat
  • Uzaktan, Online ve Canlı Dersler

Üniversite onaylı ve sertifikalı eğitim programına hobi olarak güzel vakit geçirmek, yeni bir alanda beceriler sahibi olmak ya da mesleki kazanımlar elde etmek için katılabilirsiniz.

Öğrenmeye Hazır Mısın?

Güçlü kadromuz, bilgi ve deneyimlerimiz ile hazırlanan sertifika programlarıyla iş dünyasında hep bir adım önde ol!
 Formu Doldurun, Sizi Arayalım